Nízkoenergetický dom EKOHAUS 68

Základné informácie

Projekt EKOHAUS 68 je určený pre zákazníkov menej náročných na úžitkovú veľkosť domu, ideálny projekt pre Vás, pokiaľ máte záujem o 3-izbový nízkoenergetický, či pasívny dom.
Tento projekt je možné ľubovoľne upravovať podľa Vašich predstáv (úprava priečok, veľkosť izieb) tak,

aby spĺňal Vaše predstavy o bývaní.
Uvedené ceny sú za komplet rodinný dom, už aj so základovou doskou.

Cena:
od 75 000€ *

* bez zmeny projektu

Nízkoenergetický dom EKOHAUS 68
Nízkoenergetický dom EKOHAUS 68

Pôdorys

EKOHAUS 68

Čo všetko obsahuje cena domu?

Dokumentácia

Základy

V cene domu je vypracovanie projektovej dokumentácie (projekt) pre stavebné povolenie, či pre potreby vybavovania hypotekárneho úveru; stavebný dozor a taktiež technická dokumentácia pre kolaudáciu nízkoenergetického domu.

V cene domu sú aj výkopové práce pre prípravu základovej dosky, uloženie debniacich betónových tvárnic (DBT) do potrebnej výšky (obvykle 2 radov), samotné zhotovenie základovej dosky z betónu a taktiež hydroizolácia a tepelná izolácia zakladovej dosky.

Obvodové steny

Obvodové steny sú zhotovené zo samonosných panelov OPS 300 sendvičovej konštrukcie zložené z expandovaného polystyrénu (eps) a drevocementovej dosky KRUPINIT.

Krupinit tvorí vonkajší obal polystyrénového jadra, zabezpečuje pevnosť panelov, ochranu proti ohňu a mechanickému poškodeniu. Jeho pórovitá štruktúra dobre pohlcuje zvuk a poskytuje výborný podklad pre nanášanie omietok.

Jadro panelu z expandovaného polystyrénu hrúbky 200 mm je výborným tepelným izolantom. Výsledkom je mimoriadne tepelne izolujúci, vysoko mechanicky odolný, zvukovo izolačný a požiarne bezpečný panel o hrúbke 30 cm.

Strešná konštrukcia

Exteriér a interiér

Dom obsahuje aj inštaláciu valbovej alebo sedlovej strechy, ktorá je pokrytá škrídloplechom (v cene) alebo škridlou (za príplatok), inštaláciu odkvapového systému a taktiež inštaláciu murovaného alebo montovaného komína, čo vrelo doporučujeme. Izoláciu strechy zabezbečuje fúkaná izolácia ISOCELL, stropný podhľad je zložený zo sadrokartónu.

Samozrejmosťou v cene je aj osadenie vchodových dverí a okien 7– komorového prolu SALAMANDER s izolačným trojsklom, zhotovenie vnútorných a vonkajších omietok, zhotovenie vnútorných priečok podľa projektu (Porx, Ytong, betónové priečky), izolácia podlahy EPS 100 o hrúbke 150 mm, kompletné zhotovenie rozvodov vody a elektriny, interiérové podlahy a dvere a v neposlednom rade je v cene domu aj sanita.

Energie

Veľkou výhodou domov od LacneDomceky.sk sú znížené mesačné náklady na chod domácnosti, čo je zabezpečené stropným Infra vykurovaním, aktívnou rekuperáciou a fotovoltaickými panelmi – a to všetko v cene domu!

Žiadne skryté poplatky

Uvedené ceny sú za komplet rodinný dom, už aj so základovou doskou. Domy realizujeme v prevedení: Hrubá stavby, Holodom, Dom na kľúč

Ponuka na mieru

Nenašli ste rodinný dom, ktorý by Vám sadol? Neváhajte nás kontaktovať, vytvoríme pre Vás úpravu nízkoenergetického domu pre Vaše individuálne požiadavky zdarma.