Výhody bývamia v nízkoenergetickom dome na kľúč

Výhody bývania v nízkoenergetickom dome na kľúč – prečo by ste mali vymeniť byt za dom

Rozhodnutie vymeniť byt za dom môže byť veľkou životnou zmenou, ale môže byť aj neuveriteľne obohacujúce. Bývanie v nízkoenergetickom dome na kľúč ponúka množstvo výhod:

 • nižšie náklady na energie
 • lepšia kvalita vzduchu
 • vyšší komfort a pohodlie

Nielen to, ale aj to, že prispejete k ochrane životného prostredia a znížite svoju uhlíkovú stopu. Ak hľadáte energeticky úspornejší, pohodlnejší a ekologickejší domov, potom by pre vás mohol byť nízkoenergetický dom na kľúč ideálnou voľbou. Vďaka nízkym prevádzkovým nákladom a ekologickým vlastnostiam nie je divu, že tieto typy domov sú čoraz obľúbenejšie. Čítajte ďalej a zistite, aké výhody vám môže priniesť bývanie v nízkoenergetickom dome na kľúč.

Čo je to nízkoenergetický dom na kľúč?

Nízkoenergetický dom na kľúč je energeticky úsporný dom, ktorý je od začiatku pripravený na bývanie. Nízkoenergetické domy na kľúč sú postavené vo vysokom štandarde, vďaka čomu sú ekologické a vysoko energeticky efektívne. Nízkoenergetické domy na kľúč sú navrhnuté tak, aby boli od začiatku vysoko energeticky efektívne, čo znamená, že výhody bývania v nízkoenergetickom dome môžete využívať od samého začiatku. Okrem energetickej účinnosti sú nízkoenergetické domy na kľúč navrhnuté aj tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Materiály, z ktorých sa tieto domy stavajú, sú nielen nízkoenergetické, ale aj recyklovateľné, biologicky rozložiteľné a netoxické.

Výhody bývania v nízkoenergetickom dome na kľúč

 • Nízke náklady na energie – Jednou z hlavných výhod bývania v nízkoenergetickom dome je, že budete môcť udržať nízke náklady na energie. Účty za energie sú jedným z najväčších nákladov na bývanie v dome, preto je dôležité urobiť všetko pre to, aby ste tieto účty znížili. Nízkoenergetický dom znamená, že budete mať nižšie účty za energie, čo vám môže ušetriť peniaze. Využívajú hlavne obnoviteľné zdroje energie v domacnosti.
 • Lepšia kvalita vzduchu – Hoci nie je možné úplne odstrániť všetky znečisťujúce látky z vášho domu, je možné zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom dome. Kvalitu vzduchu možno zlepšiť zvýšením vetrania a nízkoenergetický dom je navrhnutý práve na tento účel. Vetrací systém v nízkoenergetickom dome na kľúč je navrhnutý tak, aby bol vysoko účinný, odstraňoval zo vzduchu škodliviny, zlepšoval kvalitu vzduchu a pomáhal udržiavať zdravie vás a vašej rodiny.
 • Väčší komfort – Ďalšou výhodou bývania v nízkoenergetickom dome na kľúč je, že si budete môcť užívať väčší komfort. Izolačné vlastnosti nízkoenergetického domu vám pomôžu udržiavať v zime teplo a v lete chlad, čím sa postarajú o vaše pohodlie.
 • Ekologické vlastnosti – nízkoenergetický dom na kľúč je navrhnutý tak, aby bol ekologický, čo z neho robí zodpovednejšiu voľbu pre majiteľov domov. Materiály, ktoré sa používajú na stavbu týchto domov, sú nielen nízkoenergetické, ale sú aj recyklovateľné, biologicky rozložiteľné a netoxické.
 • Nízke prevádzkové náklady – Ďalšou výhodou bývania v nízkoenergetickom dome sú aj nízke prevádzkové náklady. Keďže dom je postavený tak, aby bol energeticky efektívny a ekologický, budete môcť ušetriť peniaze na takých veciach, ako sú účty za vodu, údržbu a náklady na vykurovanie.
 • Lepšia hodnota pri ďalšom predaji – Ďalšou výhodou bývania v nízkoenergetickom dome na kľúč je, že sa zvýši suma, ktorú by ste mohli získať za svoj dom, ak sa ho v budúcnosti rozhodnete predať.
 • Ľahšie prenajímanie – Bývanie v nízkoenergetickom dome na kľúč by vám mohlo uľahčiť prenajímanie vášho domu. Ak plánujete svoj dom v budúcnosti prenajímať, nízkoenergetický dom by ho mohol zatraktívniť pre potenciálnych nájomníkov.

Tipy pre bývanie v nízkoenergetickom dome na kľúč

 • Udržujte ho v čistote – Udržiavanie nízkoenergetického domu na kľúč v čistote je dôležité. Neporiadok môže ovplyvniť čistotu a hygienu vášho domu, preto je dôležité udržiavať dom uprataný.
 • Vetrajte – Je dôležité, aby ste do domu vpúšťali čerstvý vzduch, najmä ak ste varili alebo vykonávali činnosti, ktoré produkujú veľa znečistenia
 • Skontrolujte izoláciu – Uistite sa, že je váš dom správne izolovaný.
 • Zhasnite svetlá – Možno sa to zdá byť samozrejmé, ale uistite sa, že zhasínate svetlá, keď ich nepoužívate.

Ako nájsť ten správny nízkoenergetický dom na kľúč

 • Prieskum – Skôr ako začnete hľadať nízkoenergetický dom na kľúč, mali by ste si urobiť prieskum. Pomôže vám to rozhodnúť sa, čo presne hľadáte, a uľahčí vám to celý proces.
 • Skontrolujte hodnotenie energetickej účinnosti – Keď nájdete dom, ktorý sa vám páči, nezabudnite skontrolovať jeho hodnotenie energetickej účinnosti. Hodnotenie energetickej účinnosti domu vám povie, ako je energeticky efektívny, takže vám môže pomôcť pri výbere nízkoenergetického domu.
 • Návšteva nehnuteľnosti – Keď ste našli niekoľko nízkoenergetických domov na kľúč, mali by ste ich navštíviť. To vám pomôže rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre vás najlepší.
 • Klásť otázky – Pri návšteve nehnuteľností nezabudnite položiť predávajúcemu všetky otázky, ktoré máte. Pomôže vám to urobiť informované rozhodnutie o tom, ktorá nehnuteľnosť je pre vás vhodná.

Šetrné k prírode

Nízkoenergetický dom na kľúč je energeticky úsporný dom, ktorý je od začiatku pripravený na bývanie. Nízkoenergetické domy na kľúč sú štandardne postavené vo vysokom štandarde, vďaka čomu sú ekologické a vysoko energeticky efektívne.

Okrem energetickej účinnosti sú nízkoenergetické domy na kľúč navrhnuté aj tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Materiály, z ktorých sa tieto domy stavajú, sú nielen nízkoenergetické, ale aj recyklovateľné, biologicky rozložiteľné a netoxické.